Pražský pohár karate 30.5.2026
V sobotu 30. května 2026 pořádala naše federace karate Fudokan v Praze ve sportovní hale v ul. U Školské zahrady v Praze Kobylisích Prague karate open cup. Otevřeného turnaje karate se zúčastnilo i několik klubů ze zahraničí. Celkem zde bylo sto sedmdesát závodníků. Za náš spolek Bonsai se závodů zúčastnili tři borci, Tomáš Červenka, Dominik Kostečka a Láďa Matoušek. Jednalo se o závody s velkým počtem závodníků a tomu byly přizpůsobeny i zápasiště, které byly vedle sebe celkem čtyři. Naši závodníci nastoupili ve věkové kategorii starší žáci, v závodě Pohár nadějí do disciplíny kata jednotlivců. Spolu s nimi nastoupil ještě jeden závodník. Ten také tuto disciplínu vyhrál. Druhé místo obsadil Tomáš a o třetí se podělili Láďa s Dominikem. Následoval závod Pražský pohár. Zde proti sobě nastoupili opět v disciplíně kata jednotlivců naši závodníci. V prvním kole proti sobě bojovali Láďa s Dominikem a Láďa vyhrál. Do finále proto nastoupil proti Tomášovi. Ten zde udělal několik chyb a tak Láďa vyhrál. Na závěr závodníci nastoupili na disciplínu kata družstev. Zde vyhráli a získali zlaté medaile. V celkovém součtu na těchto závodech naši kluci získali čtyři zlaté medaile, dvě stříbrné a tři bronzové. Láďa ke zlaté medaili dostal ještě pohár. Všem gratulujeme. Po skončení závodů jsme odjížděli z Prahy. Cestou jsme se zastavili na odpočívadle u letadla v Bakově nad Jizerou na výbornou zmrzlinu. Po krátké přestávce jsme pokračovali v cestě domů.
– MD –