Prague open winter karate cup 10.12.2022

V sobotu 10. 12. 2022 v Praze pořádala naše federace Fudokan vánoční pohár karate. Náš spolek tam jeli reprezentovat celkem tři závodníci, Tomáš Červenka, Dominik Kostečka a David Šourek. Všichni závodníci jsou držitelé bílých pásů a byli to pro ně první závody mimo náš spolek. Původně nás mělo jet mnohem více a přislíbené jsme měli větší auto, které měl řídit p. Červenka, jeden z rodičů našich závodníků. Protože jsme nakonec odjížděli čtyři, tak jsem vzal své auto. I tak mu patří poděkovat. Místo konání bylo jako u mnoha předešlých ve sportovní hale v ul. U Školské zahrady v Praze Kobylisích a začátek v 10. 00 hodin. Závodníci byli rozděleni podle věku do jednotlivých kategorií. Tomáš s Dominikem závodili spolu. S nimi nastoupil ještě jeden závodník s bílým pásem. V prvním kole jej Tomáš porazil a postoupil do druhého kola. Zde prohrál a tak získal druhé místo a stříbrnou medaili. Dominik v prvním kole prohrál a tak skončil na krásném třetím místě se ziskem bronzové medaile. David, který je starší, nastoupil později, po svém výkonu vybojoval stříbrnou medaili. Závodníkům gratulujeme. Po vyhlášení vítězů a rozdání medailí jsme zaskočili k Hofmanům na oběd. Potom jsme odjeli metrem na Staroměstské náměstí prohlédnout si nazdobený vánoční stromek a vyřezávaný betlém. Bylo zde velké množství lidí a my jsme byli rádi, že jsme tu nikoho neztratili. Po prohlídce ozdobeného náměstí jsme dojeli metrem zpět ke sportovní hale, kde bylo zaparkované naše auto. Odtud jsme jeli přímo do Zásady, kde u budovy Obecního úřadu už na děti čekali rodiče.