19. ročník Poháru TKF Sensei Rachmy Soebajo v Praze

V sobotu 12.5.2018 pořádala naše federace v Praze 19. ročník Poháru TKF Sensei Rachmy Soebajo. Na této akci se z našeho spolku Bonsai zúčastnili spolu se mnou další tři závodníci – Markéta Brožová, Matyáš Benešovský a jeho sestra Mahulena. Jako již mnohokrát před tím jsme do Prahy jeli autobusem z Jablonce nad Nisou a z Černého Mostu metrem do stanice Kobylisy. Závody se konaly ve sportovní hale TJ Kobylisy, U školské zahrady v Praze 8, Kobylisích. Úvodní nástup na začátku závodů byl v 10. 30 hodin. Závody probíhaly na třech zápasištích  a proto se jednotlivé kategorie rychle střídaly. Jako první nastoupila Markéta Brožová v kategorii kata jednotlivců, ve které soutěžili všichni tři naši závodníci. Svým výkonem obsadila druhé místo. Po ní nastoupila Mahulenka. V prvním kole prohrála. Ve druhém při boji o třetí místo zvítězila a získala bronzovou medaili. Poslední nastoupil Matyáš. Ten vyhrál první kolo a ve druhém finálovém nestačil na mnohem silnějšího soupeře. Druhé místo si právem zasloužil. Po skončení závodů jsme měli ještě čas do odjezdu autobusu a tak jsme zašli na oběd a potom do centra Prahy. Prošli jsme se po náplavce u Vltavy mezi kotvícími parníky. Zašli jsme na zmrzlinu a potom jsme se přesunuli na Černý Most. Zde jsme chvíli pochodili po obchodním centru a poseděli v občerstvení U Ječmínka. Zbývalo jen nasednout do autobusu a odjet směrem k domovu. Tím skončila naše asi poslední akce před letními prázdninami mimo Zásadu.