Prague Open karate Cup

V sobotu 20. Června 2015 byly v Praze naplánované mezinárodní závody karate „ Prague Open karate Cup“. Místem konání  byla sportovní hala Sparty v ulici Podvinný Mlýn v Praze Libni. Začínalo se  v 09.00 hodin. Protože byl začátek na tuto hodinu, museli jsme z Jablonce n.N. odjet už v 06.00 hodin. Po příjezdu do Prahy jsem měl trochu obavu, jestli zmiňovanou halu najdeme, protože zde závody ještě nikdy nebyly. Naštěstí to vyšlo a my nebloudili. Po příchodu do haly a registraci závodníků si každý na záda nalepil vylosované soutěžní číslo. V našem případě to byly : č.83 Ondřej Šikola, č.84 Anička Dumková, č.86 Jan Hrách, č.87 Matyáš Benešovský a č.88 Jan Němec. Číslo 85 patřilo také našemu závodníkovi Vítku Chlumeckému, který kvůli nemoci na poslední chvíli účast na závodech odřekl. Spolu s námi jela i Klárka jako asistent trenéra. Proti našim závodníkům nastoupili soupeři jednak z několika oddílů České republiky a potom také reprezentace z Turkmenistánu. Všichni nastoupili v disciplíně kata jednotlivci. Zde si ve své věkové kategorii vybojoval bronzovou medaili Matyáš a zlatou Anička. Gratulujeme. Ostatní závodníci se v silné konkurenci neprosadili. Honza Němec, Honza Hrách a Matyáš Benešovský nastoupili ještě v disciplíně kata družstev. Zde skončili na čtvrtém místě. Na závodech byl jako čestný host Rajev Sinha prezident indické federace karate a filipínský velvyslanec Victoriano M. Lecaros. Po skončení závodů jsme zašli na pozdní oběd na Černý Most. Měli jsme ještě chvilku čas a tak jsme se prošli k obchodnímu centru Černý Most. Odtud jsme se svezli vláčkem zpět k autobusovému nádraží a odtud nás autobus odvezl domů. To byly poslední závody před letními prázdninami.