Pražský pohár karate

V neděli 24. dubna 2016 se v Praze konal další ročník Prague open karate cup.  Místo konání bylo ve sportovní hala Sparty v ul. Kovanecká v Praze 9. Začátek soutěže byl v 09.00 hodin. To byl pro nás trochu problém, alespoň co se týká dopravy. Nezbylo nám nic jiného než se z Jablonce nad Nisou, kam jsme se dostali autem, přejet vlakem do Liberce na nádraží. Odtud pěšky do ulice Fügnerova. Tady jsme nastoupili do autobusu společnosti Student agency a jeli do Prahy na Černý Most. Dále metrem do stanice Českomoravská. Skupina zastupující náš spolek čítala šest lidí. Spolu se mnou se do Prahy vydala Klára Dušková, Anička Dumková, Honza Hrách, Matyáš Benešovský a Vítek Chlumecký. Dorazili jsme do sportovní haly Sparty, převlékli se a už začal slavnostní nástup mezinárodně obsazených závodů. Po uvítání pořadatelem p. ing. Rachmy Soebajo a představení hostů jednak velvyslance Indonésie, dále hlavního trenéra jejich reprezentace, potom prezidenta Indické federace karate Raef Sinha a všech zúčastněných oddílů. Na začátek byla zařazena ukázka skupiny indonéských tanečnic. Po tom už se na ploše třech zápasišť naplno rozjely závody. Všichni naši závodníci nastoupili do disciplíny kata jednotlivci.  Anička a Vítek byli v silné konkurenci vyřazeni z bojů po prvním kole. Matyáš s Honzou se prvním kolem zdárně probojovali, ale přes silné soupeře byly vyřazeni po druhém kole. Klára v disciplíně kata jednotlivci získala první medaili, bronzovou za třetí místo. V disciplíně kata družstev, kde nastoupili Matyáš, Honza a Vítek skončili druzí a získali stříbrné medaile. Celkem jsme na tomto sportovním klání získali čtyři medaile. V tak silně obsazeném závodě je to úspěch. Po slavnostním vyhlášení vítězů a předání medailí, což bylo okolo 17.00 hodiny, jsme se dopravili metrem na Černý Most, odkud nám v 18.00 hodin odjížděl autobus do Jablonce nad Nisou. Tím skončili naše další letošní závody.