Hausnerův pohár karate v Brně

Na druhou polovinu měsíce ledna přesněji sobotu 26. Ledna 2019 byl naplánovaný 27. ročník Hausnerova poháru karate v Brně. Z našeho sdružení Bonsai se poháru zúčastnilo celkem šest lidiček. Spolu se mnou jel Štěpán Němeček, Markéta Brožová, Klára Dušková, Radim a Vítek Dolanský. Původně se mělo jet dvěma vozy. Bohužel jak už to tak chodí se jedno auto porouchalo. Nakonec to vyřešil Radim, který vzal vůz pro sedm lidí. Mohli jsme jet všichni jedním vozem. Ze Zásady jsme odjížděli v pátek odpoledne. To byl také důvod proč jsme museli zrušit páteční tréninky. Do Brna jsme přijeli už za tmy. Pavel Halva nám zařídil možnost přespání na Tauferových studentských kolejích. V sobotu jsme se přemístili do sportovní haly v Královém Poli, kde se pohár karate konal. Zde jsme potkali mnoho lidí, s kterými nás pojí společný zájem o bojová umění už mnoho let. V 10.00 hodin začal pohár jednotlivými disciplínami na dvou zápasištích. Naši závodníci nastoupili v kategorii kata jednotlivci. V silné konkurenci se podařilo na medailové místo dosáhnout pouze Kláře. Ta získala stříbrnou medaili. Výkon ostatních ač byl velmi dobrý,  na medailové umístění nestačil. Po skončení kategorie kata jednotlivců, kata tým a kumite následovala ukázka bojového umění Musado. Profesionální vojáci předvedli ukázku obrany z umění musado pod vedením svého mistra p. Galského. Některé ukázky beze zbraně, některé se zbraněmi, které armáda běžně používá. Po skončení ukázky, která sklidila velký potlesk, následovala poslední disciplína a to Tamešiwari. Jedná se o přerážení stavebních itongů rukou. Závodníci předváděli přeražení předem nahlášených itongů. Touto určitě zajímavou disciplínou skončil další ročník Hausnerova poháru. Rozloučili jsme se s kamarády a známými a opět za tmy jeli domů.